-
Algu grāmatvedība
Algas un ar personāla administrēšanu saistītie jautājumi ir vieni no izaicinošākajiem uzdevumiem ar kuriem saskaras uzņēmumi, kuri paplašina savu darbinieku kapacitāti un izaugsmi. Granta Torntona ārpakalpojumu komandas var pārvaldīt un nodrošināt šīs saistības klienta vārdā, ļaujot klientiem koncentrēties uz to, ko viņi prot vislabāk – paplašināt un attīstīt savu biznesu.
-
Pievienotās vērtības nodoklis
Palīdzība komplicētajos PVN jautājumos, tai skaitā reģistrēšana un izslēgšana no PVN reģistra.
-
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
Mēs palīdzēsim pielāgot jauno UIN likumu tieši jūsu uzņēmējdarbībai.
-
Transfertcenu dokumentācija
Palīdzēsim sagatavot transfertcenu dokumentāciju atbilstoši likumdošanas prasībām
-
Risku vadības dokumentācijas (TRM) izstrāde
Nodokļu maksātāja iekšienē funkcionējoša sistēma (process), kas palīdz identificēt, uzraudzīt un mazināt iespējamo nodokļu risku iestāšanos. VID izstrādāta sadarbības programma, kas ļauj pretendēt uz Zelta līmeņa statusu.
-
Padziļinātā nodokļu izpēte
Due diligence - DD ir efektīvs un izplatīts uzņēmuma vispusīgās pārbaudes instruments (ietverot finanšu, nodokļu, juridisko, kā arī komerciālo, tehnisko, ekoloģisko u.c. aspektu pārbaudi)
-
Ikdienas nodokļu konsultācijas
Nodokļu piemērošana, komunikācija ar VID, nodokļu plānošana
-
Starptautiskie nodokļi
Latvijas investoriem, kuri plāno attīstīt uzņēmējdarbību ārvalstīs. Ārvalstu investoriem, kuri plāno veikt uzņēmējdarbību Latvijā.
-
Iedzīvotāju ienākumu nodoklis
Attiecas uz fiziskām personām, kas ir gan iekšzemes nodokļu maksātāji (rezidenti), gan ārvalstu nodokļu maksātāji (nerezidenti), un to gūtajiem ienākumiem Latvijas Republikā un/vai ārvalstīs.
-
Finanšu konsultācijas
Finanšu konsultācijas
-
Uzņēmējdarbības konsultācijas
Sākot no jaunizveidotiem uzņēmumiem līdz izstāšanās stratēģijām
-
Korporatīvās konsultācijas
Juridiskās un organizatoriskās struktūras pārvaldīšana
-
Darījumu konsultācijas
Labāko darījumu pārrunas un darījumu veidošana
-
Juridiskā izpēte
Garantija jūsu biznesa idejām
-
Ikdienas iekšējā jurista atbalsts
Iekšējā jurista atbalsts
-
Biznesa un specializētie īpašumi
Biznesa un specializētie īpašumi
-
Industriālo objektu vērtēšana
Industriālo objektu vērtēšana
-
Komercīpašumu vērtēšana
Komercīpašumu vērtēšana
-
Mājokļu vērtēšana
Mājokļu vērtēšana
-
Vērtēšana dažādiem mērķiem
Vērtēšana dažādiem mērķiem
-
Uzņēmumu aktīvu vērtēšana
Uzņēmumu aktīvu vērtēšana
Pārskata perioda izmaiņas
Ja vēlme veikt pārskata perioda izmaiņas ir ar jaunā gada 1.februāri - vai šogad mums jānodod gada pārskats par 11 mēnešiem, proti, no 2019. gada 1. februāra līdz 31. decembrim?
Pārskata gads noteikts likumā “Par grāmatvedību”, proti, 14. pantā teikts, ka pārskata gads ietver 12 mēnešus, un parasti tas sakrīt ar kalendāro gadu. Citāds pārskata gada sākums un beigas var būt tikai tad, ja to nosaka attiecīgā uzņēmuma statūti, nolikums vai satversme vai personālsabiedrības līgums. Pārskata gadu var mainīt. Pārskata gada maiņa ir jāpamato un jāsniedz attiecīgi paskaidrojumi par to gada pārskata pielikumā. [..] Ja tiek mainīts jau esoša uzņēmuma pārskata gada sākums, pārskata gads nedrīkst būt garāks par 12 mēnešiem.
Tātad, ja tiek mainīts uzņēmuma pārskata gada beigu datums no 31. janvāra uz 31. decembri, jāsagatavo un jānodod gada pārskats par 11 mēnešiem (2019. gada 1. februāris līdz 31. decembris) atbilstoši Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma prasībām.
Gada pārskatu lietotājiem gada pārskatu interpretēšanai ir svarīgi salīdzinošie rādītāji. Ja ir atšķirīgi pārskata periodi, nebūs salīdzināmi peļņas vai zaudējumu aprēķina un naudas plūsmas pārskata rādītāji. Bilancē ir fiksēti atlikumi uz konkrētu datumu, tāpēc bilances rādītāji neatkarīgi no perioda ilguma ir salīdzināmi.
Gada pārskata pielikumā sniedz šādu informāciju:
- pārskata perioda maiņas iemeslu, to, ka pārskata gads ietver 11 mēnešus (vēlams norādīt periodu) un rādītāji peļņas vai zaudējumu aprēķinā (PZA) un naudas plūsmas pārskatā nav salīdzināmi.
- bilancē uzrāda pārskata perioda beigu datumu (attiecīgi 2018. gada 31. janvāris un 2019. gada 31. decembris), bet PZA un naudas plūsmas aprēķinā uzrāda periodu. Konkrētā gadījumā tas būtu šādi: iepriekšējais gads ir no 2018. gada 1. februāra līdz 2019. gada 31. janvārim un pārskata gads ir no 2019. gada 1. februāra līdz 31. decembrim.